#083 | Cloud Atlas

6. února 2015 v 23:22 | Katelin

indie tumblr room - Google Search

Ve čtvrtek 5.2. jsem byla v knihovně v Dolním Bousově. Mám sice na čtení spoustu knih, ale nemohla jsem odejít s prázdnou. Přiznám se, že poprvé za dlouhou dobu jsem nevěděla, co si půjčit. Bylo to možná proto, že mi nebylo dobře, kdo ví?
Po dlouhém bloumání jsem narazila na zajímavou knihu jménem Atlas mraků. S přítelem jsme si stáhli film se stejným názvem. Ještě jsme ho neviděli. Nejdříve si chci přečíst knížku.obsah:
Nevšední kniha anglického autora, který ve svém rozsáhlém románu stírá hranice mezi styly, žánry i časovými rovinami. Autor neváhá a prostřednictvím hlavních hrdinů se zamýšlí nad nebezpečím lidské touhy po moci i nad jejími ničivými důsledky.
Hlavní hrdiny spojuje touha po spravedlnosti, po lepším a ideálnějším životě, po obyčejném lidském štěstí. První část knihy tvoří deník nedobrovolného cestovatele z konce devatenáctého století. Následuje vyprávění hudebního skladatele z první poloviny dvacátého století, který čelí nejednomu věřiteli, pro velkou karetní vášeň. V dalším příběhu poznáváme ambiciozní mladou ženu, jež je na stopě velkému odhalení, bohužel poleví ve své ostražitosti, což ji stojí život. Jednotlivé příběhy se prolínají, hrdinové se setkávají, aby v jejich příběhu mohl pokračovat někdo další v jiné době.

Zní to docela zajímavě, tak jsem na ni zvědavá. Určitě udělám po přečtení recenzi.

ČETL/A JSI KNIHU?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete rádi?

Ano 77.8% (14)
Ne 16.7% (3)
Čtu jen občas 5.6% (1)

Komentáře

1 Kia Kia | Web | 7. února 2015 v 13:47 | Reagovat

Něco mi kniha říká :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama