#066 | Novinky v knihovničce - Prosinec 2014

18. ledna 2015 v 20:21 | Katelin |  News in bookshelf


Tímto článkem uvádím na blog novou rubriku News in bookshelf, kterou jsem se inspirovala u Katie. Každý měsíc přibyde do této rubriky článek s fotkami knih, které jsem ten daný měsíc dostala nebo si koupila. Snad se vám tato rubrika bude líbit :)
Teď už ke knihám, které jsem obdržela za měsíc PROSINEC.• Eden Maguire - Krásní mrtví 2. a 3. díl. Dostala jsem je od mých dvou nejlepších kamarádek k Vánocům. Potěšilo mě, že si všímají, co čtu! :)
- Summer (3.) - Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co byla Summer zastřelena v nákupním středisku. Podle všeho (a všech) se stala náhodnou obětí šíleného střelce… Něžná zlatovlasá hudebnice s andělským hlasem měla tisíce fanoušků, její píseň Neviditelný o neopětované lásce milovali všichni, nejen studenti ellertonské střední školy. Summer měli všichni rádi, všichni ji obdivovali… Darina musí Summer pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi a Arizoně. Jinak její duše nikdy nedojde pokoje. Neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží.
- Phoenix (4.) - Darina už nevěří sama sobě. Přes to všechno, čím už prošla, stále pochybuje, že Krásní Mrtví mohou být skuteční. Snad jsou to jen výplody její žalem zasažené představivosti. Ale zjevení Phoenixe a Huntera jí dokazují, že opak je pravdou. Vrací se zpět na Foxton a očekává poslední setkání s Phoenixem. Tam nastane okamžik, kterého se Darina děsí nejvíc ze všeho. Musí odhalit okolnosti jeho smrti. Do cesty se jí staví nečekané překážky - Hunterovo zvláštní tajemství, podivný návrat Phoenixova otce a násilí místního gangu. Čas utíká příliš rychle a Darina se cítí chycená v pasti.
• Gillian Flynn - Zmizelá (Gone Girl) - knihu jsem dostala k Vánocům od tatínka a maminky. Přála jsem si ji a jsem na ni zvědavá :)
- Zmizelá: Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…
Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?
Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem…
Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).
• Ally Condie - Dokonalý pár 1., 2. a 3. díl. První díl jsem dostala k Vánocům od přítelovi babičky, 2. a 3. od přítele, který mi tam napsal i krásná věnování :)
U druhého dílu: "Kdo miluje, stává se silnějším." Z lásky věnuje Honzíček.
U třetího dílu: "Pro zpestření dlouhé noci a ještě něco ku pomoci." Ti přeje tvůj Jeníček :*
- Dokonalý pár (1.): V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera...
- Dokonalý sen (2.): V dokonalém světě o všem rozhodují správci - za hranicemi společnosti však jejich pravidla neplatí...
Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla spolu s dalšími nepřizpůsobivými na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyeovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých a nebezpečných kaňonů, neváhá i ona sama riskovat život - po vysilujícím utěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat.
Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander?
- Dokonalý svět (3.): Poté, co Cassie zoufale hledá za hranicemi Společnosti Kye a také možnost, jak se přidat k Povstání, zjišťuje, že oba dva mohou svého cíle dosáhnout jedině tehdy, když ztratí to, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se tedy znovu rozcházejí a zatímco Ky zůstává ve vnějších provinciích, Cassie je Povstáním vyslána zpět do Společnosti... Epický závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si v dokonalém světě budoucnosti svůj osud.
• Lauren DeStefano - Zahrada nesmrtelnosti 1. a 2. díl jsem dostala k Vánocům od přítelova mladšího bráchy :)
- Past (1.): Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete?
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rein Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rein je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rein se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…
- Horečka (2.): Reina opět v akci - Reina odhalí kuplířčiny úmysly a začce opět vzdorovat - Strastiplná cesta k Rowanovi - Vaughn je rozhodnutý přivést Reinu zpět do sídla - Tentokrát jde Reině o všechno.
• Aprilynne Pike - Křídla 3. díl od přítelova bráchy :)
- Křídla (3.): Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student.
Dohromady jsem dostala 9 knih, což je úžasné. Vůbec nestíhám číst. Pořád si kupuji další a další knihy. V knihovničce v poličce To read se mi to už hromadí a pomalu se mi to tam nevejde. Takže teď přestávám knihy kupovat, ale číst :D

Četl jste nějakou knihu, kterou jsem dostala?
Líbila se vám? :) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete rádi?

Ano 77.8% (14)
Ne 16.7% (3)
Čtu jen občas 5.6% (1)

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 18. ledna 2015 v 21:56 | Reagovat

super knihy :)
mas dobry vkus *_*

2 Katelin Katelin | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 22:21 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

3 Kia Kia | Web | 19. ledna 2015 v 5:29 | Reagovat

Každá mě něčím zaujala ... hele, už tak mám dost vybraných knih z knihovny, nepotřebuji další :D

4 borntobebeautiful borntobebeautiful | 19. ledna 2015 v 15:02 | Reagovat

Zmizela vypada fakt dobre, snad si ji casem poridim taky :) ja si v knihovne pujcila krasni mrtvi jednicku, po 60 strankach jsem prestala cist.. knizka me vubec nenadchla :(

5 Katelin Katelin | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 17:05 | Reagovat

[3]: Mě právě taky :) Jsem na tom stejně jako ty :D

[4]: Tak to mě ano. Tohle je přesně moje gusto! :)

6 Katie Katie | Web | 20. ledna 2015 v 9:30 | Reagovat

Pěkné knížky. Krásní mrtvý jsem četla jen první díl ale bylo to pěkné. Ani nevím, proč jsem nepokračovala. =)
Ostatní jsem buď nikdy neviděla nebo nečetla. Tedy až na Iluze. Tu doma mám, vlastně všechny díly. Četla jsem zatím první, tak snad se dostanu dál. =)

7 Katelin Katelin | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 18:11 | Reagovat

[6]: To musíš hned napravit :) Já mám jen tenhle, ostatní si musím dokoupit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama